ul. Armii Krajowej 21A
19-300 Ełk

pon-pt: 8:00 - 18:00
sob: 8:00 - 14:00

(87) 73 41 700

przychodnia@dentima-elk.pl


Stomatologia

Próchnica zębów jest chorobą cywilizacyjną, która dotyka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wczesne wykrycie próchnicy umożliwia skuteczne i szybkie leczenie. W naszej przychodni proponujemy Państwu bezpłatne przeglądy stomatologiczne. Dzięki nim ogniska próchnicy zostaną szybko wykryte, a Państwo będziecie mogli cieszyć się jak najdłużej pięknym i zdrowym uśmiechem. Stosujemy najwyższej jakości materiały do wypełnień, zabiegi przeprowadzamy bezboleśnie w znieczuleniu.


Stomatologia dziecięcia

Zapraszamy dzieci:

  • na wizyty adaptacyjne, zapoznające z gabinetem stomatologicznym,
  • na leczenie zębów mlecznych i stałych,
  • na przeglądy okresowe i konsultacje,
  • na lakowanie i lakierowanie zębów stałych.
Zapewniamy naszym małym pacjentom troskliwą opiekę. Każdy zostanie nagrodzony małym upominkiem.


Protetyka

Wykonujemy wszystkie możliwe uzupełnienia protetyczne. Na sukces leczenia protetycznego składa się praca zarówno doświadczonego lekarza oraz technika, dlatego współpracujemy z doświadczoną pracownią protetyczną. W przychodni wykonujemy: prace osadzone na implantach, licówki, korony, mosty oraz klasyczne protezy zębowe. Proponujemy naszym pacjentom zarówno klasyczne prace protetyczne (porcelana na podbudowie metalowej), jak i najnowszej generacji pełnoceramiczne odbudowy zębów.


Endodoncja

Leczenie kanałowe przeprowadzamy zgodnie z najnowocześniejszymi procedurami. W trakcie leczenia stosujemy mikroskop zabiegowy, który pozwala na uzyskanie powiększonego obrazu wnętrza zęba. Wykorzystujemy także endometr do oznaczania długości kanału oraz precyzyjne narzędzia do jego opracowywania. Nawet bardzo zniszczony ząb prawidłowo przeleczony kanałowo, może po odbudowie służyć przez wiele lat. Endodoncja jest bardzo dynamicznie rozwijającą się dziedziną stomatologii. W naszej Przychodni dysponujemy najnowszym sprzętem (mikroskop, endometr, mikrosilnik endodontyczny) dzięki czemu możemy podjąć się leczenia nawet w bardzo trudnych przypadkach.


Chirurgia i implantologia

W naszej Przychodni wykonujemy pełen zakres zabiegów chirurgicznych - od ekstrakcji zębów po wszczepianie implantów zębowych. Współpracujemy z doświadczonym lekarzem specjalistą chirurgii stomatologicznej. Zapewniamy możliwość konsultacji specjalistycznych, podczas których odpowiemy na Państwa pytania dotyczące zabiegów oraz poinformujemy o etapach ich wykonania.


Diagnostyka

W naszej Przychodni leczenie zawsze rozpoczyna się od diagnostyki i kompleksowego badania wstępnego. Wszyscy nasi pacjenci otrzymują indywidualny plan leczenia. Zapewniamy kompleksowe leczenie z zakresu różnych specjalności stomatologii. Diagnostykę RTG wykonujemy za pomocą radiowizjografii cyfrowej, która umożliwia wykonanie zdjęcia zęba pacjenta w ciągu kilku sekund oraz natychmiastowe jego wyświetlenie na monitorze komputera. Dzięki temu uzyskujemy bardzo dokładny obraz RTG, który możemy archiwizować lub przekazywać np. drogą e-mail.


Wybielanie

Proponujemy Państwu wybielenie zębów przy zastosowaniu lampy Beyond. Jest to znany na całym świecie system jednowizytowego wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym, który pozwala przywrócić biały uśmiech w zaledwie 30 minut. Wybielanie metodą Beyond jest w pełni bezpieczne, nie powoduje uszkodzenia zębów ani nie działa na nie szkodliwie. Polega ono na pokryciu powierzchni zębów żelem wybielającym. Dodatkowo zastosowanie podczas zabiegu niebieskiego światła lampy aktywuje żel, przez co wzmacnia jego działanie oraz skraca czas zabiegu. Jesteśmy autoryzowanym gabinetem stosującym produkty firmy Beyond.


Higiena

Profesjonalne oczyszczanie zębów z kamienia i osadów jest ważnym krokiem w zapobieganiu próchnicy i chorobom dziąseł. W naszej przychodni proponujemy 3 stopniowy zabieg higienizacji, po którym możemy przejść do kolejnych etapów leczenia. Każdego z naszych pacjentów obejmujemy indywidualnym programem profilaktyki i higieny. W trakcie higieny usuwamy kamień oraz osad z powierzchni zębów, wykonujemy również profesjonalną fluoryzację, która wzmacnia zęby. Pracujemy na cztery ręce razem z wykwalifikowaną asystentką stomatologiczną co zapewnia naszym pacjentom większy komfort podczas zabiegów.