ul. Armii Krajowej 21A
19-300 Ełk

pon-pt: 8:00 - 18:00
sob: 8:00 - 14:00

(87) 73 41 700

przychodnia@dentima-elk.pl


IMPLANTY SYSTEM ASTRA TECH – jak naturalne zęby


Odczuwasz dyskomfort w związku z brakiem zęba? Brak zęba w widocznym odcinku estetycznym może często wpływać na pewność siebie podczas mówienia lub uśmiechania się. Brak mniej widocznego zęba nie jest tak dużym problemem estetycznym, ale może negatywnie wpływać na możliwość żucia, a także inne, sąsiadujące zęby, prowadząc na przykład do ich przemieszczenia, co tworzy nowe miejsca sprzyjające odkładaniu płytki i kamienia nazębnego.


Implant stomatologiczny to mała tytanowa śruba, która odgrywa rolę sztucznego korzenia i stanowi stabilne podparcie dla ostatecznej korony. Implant pozwala przy tym na zachowanie zdrowia sąsiadujących zębów, eliminując konieczność ich szlifowania w celu stworzenia podparcia dla mostu. Implanty stomatologiczne wyglądają, funkcjonują i dają podobne odczucia jak naturalne zęby, pozwalając Ci swobodnie jeść, mówić i uśmiechać się.


1. Dokładne badanie

Pierwszy etap leczenia implantologicznego stanowi rozmowa z lekarzem stomatologiem, po której następuje dokładne badanie stomatologiczne. Przeprowadza się dokładne badanie rentgenowskie kości, aby ocenić stan tkanki kostnej i określić położenie implantu stomatologicznego. Pobiera się wycisk, który stanowi odbicie kości i istniejących zębów, będąc ważną podstawą do dalszego planowania leczenia.


2. Wprowadzenie implantu stomatologicznego

W zależności od sytuacji klinicznej są dwie możliwości przebiegu leczenia implantologicznego. W przypadku zabiegu jednoetapowego wszczepia się implant stomatologiczny, po czym zakłada się na niego łącznik tymczasowy. W przypadku procedury dwuetapowej wszczepia się implant, pokrywa go dziąsłem i pozostawia do wygojenia. Łącznik zakłąda się dopiero po pewnym czasie. W obu przypadkach zakłada się koronę tymczasową, po czym następuje okres gojenia, wynoszący maksymalnie trzy miesiące w przypadku żuchwy i sześć miesięcy w przypadku szczęki. W niektórych przypadkach możliwe jest natychmiastowe obciążenie implantu. Zależy to jednak od stanu kości.


3. Zakładanie łącznika

W przypadku leczenia jednoetapowego po zrośnięciu się implantu z tkanką kostną zastępuje się łącznik tymczasowy łącznikiem ostatecznym. Jeśli stosuje się leczenie dwuetapowe, etap drugi obejmuje wykonanie niewielkiego nacięcia, pozwalającego na odsłonięcie implantu i założenie łącznika. Po przykręceniu łączników pobiera się kolejny wycisk.


4. Osadzanie uzupełnienia i ponowne badanie

Po wykonaniu korony lekarz mocuje ją po prostu do implantu stomatologicznego. Zwykle następuje potem kilka wizyt kontrolnych, mających na celu ocenę funkcjonalności i estetyki. I to wszystko. Różnica pomiędzy zębami własnymi i nowym zębem na implancie jest praktycznie niedostrzegalna.